Vážení přátelé TERAKOTY, s předstihem dáváme na vědomí,že v termínu 11 až 14.4. se budeme účastnit veletrhu FOR GARDEN v PVA Letňany. Všichni jste srdečně zváni. TERAKOTA.CZ - LA CASA TOSCANA s.r.o. Zuzana a Robert

O nás

O společnosti

Terakota.cz je výhradním českým distributorem terakotových výrobků společnosti FATAP a AnticoMestiere.

FATAP (Fabbrica Artigianale Terrecotte Artistiche Petroio) sídlí v jižním Toskánsku v provincii Seina v městečku Petroio. Její historie sahá až do konce 18. století. Díky terakotě (keramické hlíně) skvělé kvality a tradičním výrobním technikám, které byly za dobu existence společnosti dovedené do naprosté dokonalosti, poskytují květináče FATAP záruku vysoké odolnosti a dlouhodobé trvanlivosti. Umělečtí hrnčíři a řemeslníci při výrobě květináčů využívají kreativitu a styl, které jsou výsledkem práce a zkušeností delších než 200 let. Terakotové nádoby FATAP jsou exportovány do celého světa do míst, kde jsou ceněny pro svoji originalitu, detailní zpracování, kvalitu a také barvu, která je charakteristická pro oblast v provincii Siena ve střední části Toskánska.Výrobky firmy Fatap jsou zcela unikátní kompletně ruční výrobou od míchání hlíny až po konečné úpravy.Tento mimořádný způsob tradiční výroby se odráží v ceně výrobku, která musí reflektovat uměleckou práci řemeslníků.

AnticoMestiere (starověké řemeslo)je značka výrobce spadajícího pod skupinu Garden Service Srl. se sídlem v Sinalunga v jižním Toskánsku.Počátek této moderně řízené společnosti, která ovšem ctí tradiční postupy i materiály se datuje do roku 1992. Nabízí jak tradiční, tak ryze moderní přístup k terakotě ,což se odráží na šíři jejich nabídky.

U nás máte díky výrobku od přímého výrobce záruku kvality v podobě tradičně zpracovávaného materiálu od počátku až do konce výroby.