Proč terakotové květináče?

Kvalitní terakota ze středního Toskánska

Terakotové výrobky ,které nabízíme se od produktů jiných firem odlišují především specifickou keramickou hlínou / terakotou, kterou firma používá. Tato specifická hlína je geologicky velmi stará (naleziště starobylých vykopávek potvrzují hypotézu, že výrobky z terakoty byly v Toskánsku/ Etrurii vyráběné už v době Etrusků). Umožňuje výrobu pórovitých produktů se zdánlivě nekonečnou variabilitou odstínů a přírodních barev. Vzhledem k tomu,že se jedná o přírodní materiál a nádoby nejsou nijak chemicky ošetřeny,není případný výskyt minerálních skvrn na povrchu vyloučen.Jedná se o přirozenou součást materiálu a jejich výskyt je spojen s vlhkostí okolního prostředí a dalšími vlivy počasí.každopádně se nejedná o vadu,ale o integrální projev těchto výrobků.

Naproti tomu výrobky jiných společností, které jsou produkovány průmyslově, mají jednotné  - unifikované - nevariabilní barvy a nízkou míru pórovitosti, což vede ke špatné odolnosti vůči vnějším vlivům počasí a navíc, takové nádoby nejsou vůbec vhodné pro pěstování rostlin.


Terakotové nádoby od našich dodavatelů jsou vhodné jak do exteriérů, tak do interiérů. Veškeré naše produkty, které jsou určené pro využití ve venkovních prostorech, musí být označené ručně vyraženou známkou, která garantuje jejich odolnost vůči vnějším přírodním jevům a zaručuje jejich trvanlivost.


Jak již bylo zmíněno výše, terakota je pórovitý materiál. Voda se díky drobným pórům nedrží na dně nádoby, a proto je terakota materiál vhodný k výrobě květináčů. Odpovídající vrstva drenáže a díra na dně květináče zajišťují, že přebytečná voda může odtéct ven a díky tomu nedojde k popraskání nádoby při teplotách pod bodem mrazu.Tradiční výroba inspirována moderními prvky

Umělečtí hrnčíři a řemeslníci při výrobě květináčů čerpají inspiraci z tradicí mnoha generací. Vytvářejí originální a elegantní modely a inspirují se také kreativními nápady mladých lidí, kteří navazují na stré mistry. Výsledkem této plodné spolupráce jsou nadčasové produkty.Nápaditost

Spojení tradice s moderním přístupem nabízí širokou škálu produktů různých tvarů a velikostí (dekorované, hladké nebo s moderním vzhledem).